Różane kompozycje ogrodowe
Róże wypowiadają miłość na swój własny sposób. Poza słowami. Kolorem, kształtem i dźwiękiem. Ale mogą posłużyć też do komponowania malarskich wręcz układów ogrodowych. Zaprezentują się cudownie w każdym miejscu. Mogą je opanować, stanowiąc najważniejszą roślinę w danej przestrzeni. Albo – posłużyć jako uzupełnienie. Na przykład ozdobić pięknie wejście do domu czy stworzyć pergolę. Używajmy róż w różny sposób. Rozkoszujmy się ich niezwykłym pięknem.
Białe i czerwone
Bardzo tradycyjne (i jakże polskie) połączenie bieli z czerwienią. Warto do niego powracać w naszych ogrodach. Oto czerwone kwiaty róż rabatowych w zestawieniu z białymi (z delikatną domieszką różu) kwiatami łyszczca. Lekkość i finezja, którą powtarza się w bukietach. Łyszczce i róże rabatowe rozwiną się najlepiej na stanowisku słonecznym.
Różane dywany
Życie usłane różami? W metaforycznym sensie nie zawsze się udaje. Ale dosłownie nie jest takie trudne w realizacji. Przynajmniej w ogrodzie. Można stworzyć tam różane kobierce. Nadają się do tego miniaturowe róże parkowe. Wspaniale uzupełnią płaszczyzny horyzontalne w zestawieniu z innymi kwiatami.
Różane sufity i ściany
Z kolei różane sufity i ściany stworzą w ogrodzie róże pnące. Można uzupełnić je powojnikiem, który ma podobne wymagania. W tak skomponowanym miejscu fantastycznie będzie się relaksowało. Można ustawić tam na przykład nowoczesne meble do ogrodu. Celebrować różane piękno pomogą nam również ekskluzywne leżaki ogrodowe, na których ułożymy się wygodnie.
Różane żywopłoty
Róże parkowe można też wykorzystać do zrobienia oryginalnego żywopłotu. Jednokolorowego lub łączącego kwiaty w różnych kolorach. Pomiędzy krzewami warto posadzić chociażby bukszpan, który uatrakcyjni całość kompozycji.